Ubytování Jeseníky Kubeš

Popis okolí

Okolí vybízí k turistice, cykloturistice, pořádáním výletů, v zimním období k lyžování. Kdo má rád hory, přijde si na své pěšími túrami po značených turistických trasách s možností výstupu na Králický Sněžník s naučnou stezkou, túrami po Bukovohorské hornatině s návštěvou rozhledny na Suchém vrchu, nebo rozhledny na Křížové hoře nad obcí Červená voda, z nichž se rozprostírá krásný výhled a při dobré viditelnosti je vidět až na Krkonoše, včetně Sněžky. Výstupy, nebo turistické túry a cyklo projížďky lze spojit s prohlídkou pohraničního opevnění, vybudovaného do roku 1938, včetně nejznámější tvrze Bouda, nebo návštěvou vojenského muzea „ Cihelna“ nad obcí Králíky, s exponáty vojenské techniky, kde se každoročně v období kolem 21. srpna pořádají „ Dny branných sil“ s ukázkami bojové techniky a bitev 2. světové války. Vojenské muzeum prošlo novou rekonstrukcí a rozšířením.

Pro milovníky historie lze doporučit návštěvu místního muzea v Králíkách, nebo kláštera na poutním areálu na Hoře Matky Boží nad Králíky na Horním Hedeči. Krásný výlet je na nedalekou Zemskou bránu s procházkou po naučné stezce podél Divoké Orlice, která je v Orlických horách. Mezi další možnosti patří návštěva nedalekých vodopádů v Polsku nebo návštěva Klodska (40km) s historickým jádrem a vyhlášenými trhy.

V Králíkách je možné využít místního koupaliště, či si zahrát tenis na nově vybudovaných, nebo stávajících kurtech. V kulturním středisku Na Střelnici je kino, zrovna tak v nedaleké obci Červená Voda. V letních měsících se každoročně pořádají v Králíkách kulturní akce, rokové koncerty a festivaly, sympozium řezbářů, tradiční zářijová pouť.

V zimním období lze využít nabídky okolních lyžařských středisek (10 až 15km): Sněžník Dolní Morava (11km) s nejprudší sjezdovkou v republice, Větrný vrch se snowboardovým parkem, Ski areál Šanov (8km), Ski park Červená voda, lyžařský komplex v Čenkovicích (18km) se 7 sjezdovkami různé obtížnosti a snowboardovým areálem. Ve všech střediscích je i noční lyžování.

Pro milovníky běžek lze doporučit 60km strojově udržovaných běžeckých tratí a za příznivého počasí dalších 30km neznačených běžeckých tras. Hlavními lyžařskými běžeckými středisky jsou areály Králický Sněžník, Jeřáb, Buková Hora - Suchý vrch.

V letním období vybízí okolní krásná krajina k turistickým a cykloturistickým výletům:

EET informace: podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Povinnost k EET v této provozovně platí: od 1. prosince 2016 pro ubytovací služby.

Zajímavosti

Akce

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?