Ubytování Jeseníky Kubeš

  • pf_2019_ubytovani_kubes.png

Popis objektu

Důležitá informace: Celý objekt je nekuřácký a není určen pro pobyt s domácími mazlíčky!

Objekt s ubytováním se nachází v obci Dolní Lipka, vzdálené 4 km od města Králíky na rozhraní pohoří Králického Sněžníku a Orlických hor, pod masívem Králického sněžníku (1424 m. n. m.). Výhodou umístění je naprostý klid, neboť objekt je v rovinaté části krajiny, na samotě, v části obce, kde jsou jednotlivá stavení volně roztroušena po krajině a vzdálenosti mezi staveními bývají nezřídka 100 i více metrů. Za zády stavení je hranice s Polskem (350m), kde jsou vidět hraniční kameny a nedaleko bývalá celnice, všude okolo jsou hory – Orlické hory, pohoří Bukovohorské hornatiny se Suchým vrchem (995 m.n.m.) a masív Králického Sněžníku.

Souřadnice objektu GPS: 500 5´ 55,701´´ N, 160 43´ 11,167´´ E.

V obci Dolní Lipka je železniční stanice a zastávka meziměstské autobusové dopravy.
Samotný objekt, který je v rekonstrukci, má nově vybudované pokoje. Každý pokoj má vstupní chodbičku, ze které je samostatný vstup do pokoje a samostatný vstup do koupelny s WC. V objektu je 7 dvoulůžkových pokojů, 1 třílůžkový a 1 čtyřlůžkový pokoj.

Hostovi je předán pokoj k ubytování, host je seznámen s provozem penzionu, s obsluhou oken, elektrického podlahového topení v koupelně a spotřebičů v kuchyňce. Po skončení pobytu si přebírá pokoj personál penzionu.

Před pokoji je společná kuchyňka pro možnost přípravy snídaně, event. ohřevu jídla. Je vybavena společnou ledničkou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, překapávačem na kávu a čaj a elektrickým dvouvařičem.

Pro volné chvíle a k posezení je k dispozici sklípek, příjemné chvíle je možno strávit u venkovního ohniště s možností přípravy jídla na roštu, nebo možnost grilování na venkovním grilu s litinovým tálem. Při špatném počasí je možné si zapůjčit knížku z knihovny, nebo mini kulečník.

U objektu jsou udržované pozemky, nikoli hřiště, vhodné pro sportovní využití, jako např. mini kopaná, petang, badminton, různé společenské hry v terénu.

Celý objekt je nekuřácký a není určen pro pobyt s domácími mazlíčky!

Okolí vybízí k turistice, cykloturistice, pořádáním výletů, v zimním období k lyžování. Kdo má rád hory, přijde si na své pěšími túrami po značených turistických trasách s možností výstupu na Králický Sněžník s naučnou stezkou, túrami po Bukovohorské hornatině s návštěvou rozhledny na Suchém vrchu, nebo nově vybudované rozhledny na Křížové hoře nad obcí Červená voda, z nichž se rozprostírá krásný výhled a při dobré viditelnosti je vidět až na Krkonoše, včetně Sněžky. Výstupy, nebo turistické túry a cyklistické projížďky lze spojit s prohlídkou pohraničního opevnění, vybudovaného do roku 1938, včetně nejznámější tvrze Bouda, nebo návštěvou vojenského muzea „ Cihelna“ nad obcí Králíky, s exponáty vojenské techniky, kde se každoročně v období kolem 21. srpna pořádají „ Dny branných sil“ s ukázkami bojové techniky a bitev 2. světové války. Vojenské muzeum prošlo novou rekonstrukcí a rozšířením.

Pro milovníky historie lze doporučit návštěvu místního muzea v Králíkách, nebo kláštera nad Králíky v Horním Hedeči. Krásný výlet je na nedalekou Zemskou bránu s procházkou po naučné stezce podél Divoké Orlice, která je v Orlických horách. Mezi další možnosti patří návštěva nedalekých vodopádů v Polsku s pohádkovou vesničkou nebo návštěva Klodska (40km) s historickým jádrem a vyhlášenými trhy.

V Králíkách je možné využít místního koupaliště, či si zahrát tenis na nově vybudovaných, nebo stávajících kurtech. V kulturním středisku Na Střelnici je kino, zrovna tak v nedaleké obci Červená Voda. V letních měsících se každoročně pořádají v Králíkách kulturní akce, rokové koncerty a festivaly, sympozium řezbářů, tradiční zářijová pouť.

V zimním období lze využít nabídky okolních lyžařských středisek (10 až 15km): SKI areál Sněžník Dolní Morava (11 km) s nejprudší sjezdovkou v republice a lanovým centrem, Větrný vrch se snowboardovým parkem, Ski areál Šanov (8km), Mladkov (9 km), Ski park Červená voda, lyžařský komplex v Čenkovicích (18km) se sedmi sjezdovkami různé obtížnosti a snowboardovým areálem. Ve většině střediscích je i noční lyžování. Na Suchém vrchu po Bukovohorské hornatině a na Dolní Moravě jsou udržované běžecké stopy.

EET informace: podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Povinnost k EET v této provozovně platí: od 1. prosince 2016 pro ubytovací služby.

Zajímavosti

Akce

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?