Ubytování Jeseníky Kubeš

Popis objektu

Důležitá informace:
» celý objekt je nekuřácký a není určen pro pobyt s domácími zvířaty
» v celém objektu je nutné přezouvání

Objekt s ubytováním se nachází v obci Dolní Lipka, vzdálené 4 km od města Králíky na rozhraní pohoří Králického Sněžníku a Orlických hor, pod masívem Králického sněžníku (1424 m. n. m.). Výhodou umístění je naprostý klid, neboť objekt je v rovinaté části krajiny, na samotě, v části obce, kde jsou jednotlivá stavení volně roztroušena po krajině a vzdálenosti mezi staveními bývají nezřídka 100 i více metrů. Za zády stavení je hranice s Polskem (350m), kde jsou vidět hraniční kameny a nedaleko bývalá celnice, všude okolo jsou hory – Orlické hory, pohoří Bukovohorské hornatiny se Suchým vrchem (995 m.n.m.) a masív Králického Sněžníku.

Souřadnice objektu GPS: 50.0988322N, 16.7200569E

V obci Dolní Lipka je železniční stanice a zastávka meziměstské autobusové dopravy.
Samotný objekt, který je v rekonstrukci, má nově vybudované pokoje. Každý pokoj má vstupní chodbičku, ze které je samostatný vstup do pokoje a samostatný vstup do koupelny s WC. V objektu je 7 dvoulůžkových pokojů, 1 třílůžkový a 1 čtyřlůžkový pokoj.

Hostovi je předán pokoj k ubytování, host je seznámen s provozem penzionu, s obsluhou oken, elektrického podlahového topení v koupelně a spotřebičů v kuchyňce. Host si zkontroluje stav pokoje a jeho vybavení, veškeré závady, či nesrovnalosti, musí ihned nahlásit, aby nedošlo k pozdějším nedorozuměním. Po skončení pobytu si přebírá pokoj personál penzionu.

Před pokoji je společná kuchyňka pro možnost přípravy snídaně, event. ohřevu jídla. Je vybavena společnou ledničkou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, překapávačem na kávu a čaj a elektrickým dvouvařičem. S ohledem na ostatní hosty je nutno udžovat ve společné kuchyňce pořádek. Po skončení pobytu hosté uklidí společnou kuchyňku.

Pro volné chvíle a k posezení je k dispozici sklípek, příjemné chvíle je možno strávit u venkovního ohniště s možností přípravy jídla na roštu, nebo možnost grilování na venkovním grilu s litinovým tálem. Při špatném počasí je možné si zapůjčit knížku z knihovny, nebo mini kulečník.

ohniste

U objektu jsou udržované pozemky, nikoli hřiště, vhodné pro sportovní využití, jako např. mini kopaná, petang, badminton, různé společenské hry v terénu.

Celý objekt je nekuřácký a není určen pro pobyt s domácími mazlíčky!

Okolí vybízí k turistice, cykloturistice, pořádáním výletů, v zimním období k lyžování. Kdo má rád hory, přijde si na své pěšími túrami po značených turistických trasách s možností výstupu na Králický Sněžník s naučnou stezkou, túrami po Bukovohorské hornatině s návštěvou rozhledny na Suchém vrchu, nebo nově vybudované rozhledny na Křížové hoře nad obcí Červená voda, z nichž se rozprostírá krásný výhled a při dobré viditelnosti je vidět až na Krkonoše, včetně Sněžky. Výstupy, nebo turistické túry a cyklistické projížďky lze spojit s prohlídkou pohraničního opevnění, vybudovaného do roku 1938, včetně nejznámější tvrze Bouda, nebo návštěvou vojenského muzea „ Cihelna“ nad obcí Králíky, s exponáty vojenské techniky, kde se každoročně v období kolem 21. srpna pořádají „ Dny branných sil“ s ukázkami bojové techniky a bitev 2. světové války. Vojenské muzeum prošlo novou rekonstrukcí a rozšířením.

Pro milovníky historie lze doporučit návštěvu místního muzea v Králíkách, nebo kláštera nad Králíky v Horním Hedeči. Krásný výlet je na nedalekou Zemskou bránu s procházkou po naučné stezce podél Divoké Orlice, která je v Orlických horách. Mezi další možnosti patří návštěva nedalekých vodopádů v Polsku s pohádkovou vesničkou nebo návštěva Klodska (40km) s historickým jádrem a vyhlášenými trhy.

V Králíkách je možné využít místního koupaliště, či si zahrát tenis na nově vybudovaných, nebo stávajících kurtech. V kulturním středisku Na Střelnici je kino, zrovna tak v nedaleké obci Červená Voda. V letních měsících se každoročně pořádají v Králíkách kulturní akce, rokové koncerty a festivaly, sympozium řezbářů, tradiční zářijová pouť.

V zimním období lze využít nabídky okolních lyžařských středisek (10 až 15km): SKI areál Sněžník Dolní Morava (11 km) s nejprudší sjezdovkou v republice a lanovým centrem, Větrný vrch se snowboardovým parkem, Ski areál Šanov (8km), Mladkov (9 km), Ski park Červená voda, lyžařský komplex v Čenkovicích (18km) se sedmi sjezdovkami různé obtížnosti a snowboardovým areálem. Ve většině střediscích je i noční lyžování. Na Suchém vrchu po Bukovohorské hornatině a na Dolní Moravě jsou udržované běžecké stopy.

EET informace: podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Povinnost k EET v této provozovně platí: od 1. prosince 2016 pro ubytovací služby.

Zajímavosti

Akce

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?