Ubytování Jeseníky Kubeš

Popis objektu

Důležitá informace:
» celý objekt je nekuřácký a není určen pro pobyt s domácími zvířaty
» v celém objektu je nutné přezouvání

Objekt s ubytováním se nachází v obci Dolní Lipka, vzdálené 4 km od města Králíky na rozhraní pohoří Králického Sněžníku a Orlických hor, pod masívem Králického sněžníku (1424 m. n. m.). Výhodou umístění je naprostý klid, neboť objekt je v rovinaté části krajiny, na samotě, v části obce, kde jsou jednotlivá stavení volně roztroušena po krajině a vzdálenosti mezi staveními bývají nezřídka 100 i více metrů. Za zády stavení je hranice s Polskem (350m), kde jsou vidět hraniční kameny a nedaleko bývalá celnice, všude okolo jsou hory – Orlické hory, pohoří Bukovohorské hornatiny se Suchým vrchem (995 m.n.m.) a masív Králického Sněžníku.

Souřadnice objektu GPS: 50.0988322N, 16.7200569E

V obci Dolní Lipka je železniční stanice a zastávka meziměstské autobusové dopravy. Samotný objekt, který je po rekonstrukci, má nově vybudované pokoje. Každý pokoj má vstupní chodbičku, ze které je samostatný vstup do pokoje a samostatný vstup do koupelny s WC. V objektu je 7 dvoulůžkových pokojů v 1.patře, 1 třílůžkový a 1 čtyřlůžkový pokoj ve 2.patře. K dispozici jsou ještě 2 přistýlky a k zapůjčení za jednorázový poplatek dětská postýlka.

Majitelé jsou v objektu po celou dobu pobytu, neboť mají v přízemí byt a musí se starat o topení a přípravu teplé užitkové vody v kotelně, která je také v přízemí.

Hostovi je předán pokoj k ubytování, host je seznámen s provozem penzionu, s obsluhou oken, elektrického podlahového topení v koupelně a spotřebičů v kuchyňce. Host si zkontroluje stav pokoje a jeho vybavení, veškeré závady, či nesrovnalosti, musí ihned nahlásit, aby nedošlo k pozdějším nedorozuměním. Po skončení pobytu si přebírá pokoj personál penzionu.

Před pokoji v prvním patře je společná kuchyňka pro možnost přípravy snídaně, event. ohřevu jídla. Je vybavena společnou ledničkou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, elektrickým dvouvařičem, překapávačem na kávu a čaj, toustovačem, topinkovačem a navíc velkou lednicí s mrazákem. Kuchyňka je vybavena potřebným nádobím, příbory, talíři, skleničkami, hrnci apod. S ohledem na ostatní hosty je nutno udržovat ve společné kuchyňce pořádek. Po skončení pobytu hosté uklidí společnou kuchyňku.

Pro volnou zábavu je v objektu v bočním křídle společenská místnost s barem, u kterého je varná konvice, mikrovlnná trouba a malá lednička s mrazákem. Bar je vybaven nádobím a skleničkami pro např. snídaně pro více hostů. Po použití vybavení baru musí každý po sobě uklidit, včetně nádobí. Společenská místnost je stranou, před ní je venkovní terasa se slunečníky a nábytkem pro posezení. V přístupové chodbě ke společenské místnosti jsou záchody pro ubytované, aby nemuseli běhat na záchody v pokojích. Společenská místnost je stranou ubytovacího objektu, takže ubytovaní na pokojích nebo ve společné kuchyňce, včetně majitelů objektu nejsou rušeni zábavou hostů ve společenské místnosti.

Pro volné chvíle je k dispozici sklípek a k posezení je možné grilovat na zapůjčeném venkovním grilu (dřevěné uhlí nebo brikety si musí obstarat každý sám, po grilování musí každý gril vyčistit a umýt rošt) nebo posedět u venkovního ohniště (dřevo si musí obstarat každý sám, nebo je poskytnuto za úplatu). Příjemné chvíle je možné strávit též ve venkovním krytém zapuštěném bazénu ( Ø 4,6 m a hloubka 1,2 m) a na přilehlém odpočinkovém platě, který je u objektu a v případě nepříznivého počasí od jara do podzimu je bazén vyhřívaný tepelným čerpadlem. Při špatném počasí je možné si též zapůjčit knížku z knihovny, nebo mini kulečník.

ohniste

U objektu jsou udržované pozemky, nikoli hřiště, vhodné pro sportovní využití, jako např. mini kopaná, petang, badminton, různé společenské hry v terénu.

Celý objekt je nekuřácký a není určen pro pobyt s domácími mazlíčky!

Okolí vybízí k turistice, cykloturistice, pořádáním výletů, v zimním období k lyžování. Kdo má rád hory, přijde si na své pěšími túrami po značených turistických trasách s možností výstupu na Králický Sněžník s naučnou stezkou, túrami po Bukovohorské hornatině s návštěvou rozhledny na Suchém vrchu, nebo nově vybudované rozhledny na Křížové hoře nad obcí Červená voda, z nichž se rozprostírá krásný výhled a při dobré viditelnosti je vidět až na Krkonoše, včetně Sněžky. Výstupy, nebo turistické túry a cyklistické projížďky lze spojit s prohlídkou pohraničního opevnění, vybudovaného do roku 1938, včetně nejznámější tvrze Bouda, nebo návštěvou vojenského muzea „ Cihelna“ nad obcí Králíky, s exponáty vojenské techniky, kde se každoročně v období kolem 21. srpna pořádají „ Dny branných sil“ s ukázkami bojové techniky a bitev 2. světové války. Vojenské muzeum prošlo novou rekonstrukcí a rozšířením.

Pro milovníky historie lze doporučit návštěvu místního muzea v Králíkách, nebo kláštera nad Králíky v Horním Hedeči. Krásný výlet je na nedalekou Zemskou bránu s procházkou po naučné stezce podél Divoké Orlice, která je v Orlických horách. Mezi další možnosti patří návštěva nedalekých vodopádů v Polsku s pohádkovou vesničkou nebo návštěva Klodska (40km) s historickým jádrem a vyhlášenými trhy.

V Králíkách je možné využít místního koupaliště, či si zahrát tenis na nově vybudovaných, nebo stávajících kurtech. V kulturním středisku Na Střelnici je kino, zrovna tak v nedaleké obci Červená Voda. V letních měsících se každoročně pořádají v Králíkách kulturní akce, rokové koncerty a festivaly, sympozium řezbářů, tradiční zářijová pouť.

Pro milovníky běžek lze doporučit 60km strojově udržovaných běžeckých tratí a za příznivého počasí dalších 30km neznačených běžeckých tras. Hlavními lyžařskými běžeckými středisky jsou areály Dolní Morava relax a sport resort, Horský resort Buková Hora (propojený s lyžařským střediskem v Čenkovicích), Kraličák – Hynčice/Stříbrnice. V blízkém okolí jsou ještě další lyžařská střediska, např. Větrný vrch, Šanov apod. Na Suchém vrchu po Bukovohorské hornatině a na Dolní Moravě jsou udržované běžecké stopy.

EET informace: podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Povinnost k EET v této provozovně platí: od 1. prosince 2016 pro ubytovací služby.

Zajímavosti

Akce

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?