Ubytování Jeseníky Kubeš

Navštivte historickou památku Kapli sv. Trojice

Kamenná mariánská poutní kaple sv. Trojice se nachází na úpatí vrchu Jeřáb v nadmořské výšce 862m. Podle pověsti zde stála dřevěná kaple z roku 1746, která byla vystavěna jako výraz poděkování obyvatel Králík za záchranu před Prusy ve Slezských válkách. K postavení Kaple sv. Trojice ve Vysoké dal v roce 1782 obci podnět Carl Schubert (děd slavného rakouského hudebního skladatele Franze Schuberta). Současná kaple byla vystavěna v roce 1898. Kaple je zařazena do seznamu nemovitých kulturních památek a je v ní umístěno i muzeum Franze Schuberta a jeho rodu, jehož kořeny jsou v tomto krásném moravském kraji. Více info: http://www.ubytovani-jeseniky-kubes.cz/tipy-na-vylet (bod F).

Ing. Vladimír Kubeš nabízí ubytování na samotě u Králického Sněžníku (Pardubický kraj)

K dispozici je 9 dvoulůžkových pokojů. Každý z pokojů má vlastní WC a sprchu. V budově je společná kuchyňka a k dispozici je společenská místnost i sklípek, kde se dá příjemně posedět. Budova má vlastní parkoviště a velkou zahradu, kde se dá hrát X sportovních her. Ubytovat se lze již od 250Kč za noc. Bližší informace: http://www.ubytovani-jeseniky-kubes.cz/cenik

Udělejte si výlet na poutní místo Horu Matky Boží

Pro ty z Vás, co se budou pohybovat v králickém regionu tento týden, doporučujeme navštívit nejvýznamnější barokní kostel v regionu. Kostel nese název Hora Matky Boží. Bližší informace o památce najdete na této adrese: cs.wikipedia.org

Rozhledna Suchý vrch

U obce Červená Voda je na Bukovohorské hornatině "Suchý vrch" s rozhlednou a občerstvením! Ze Suchého vrchu vede cesta k dělostřelecké tvrzi "Bouda". Z rozhledny je za slunného počasí krásný výhled do okolí Králicka, Jeseníků s Pradědem až do Polska.

Tip na výlet

Udělejte si výlet o víkendu a navštivte systém pevnostního opevnění z roku 1938, který je velmi známý a navštěvovaný v blízkosti naší chalupy, kterou nabízíme pro ubytování. Chalupa je na samotě v klidném prostředí na krásném místě ve hvozdech Králického Sněžníku na pomezí Orlických hor a Jeseníků. Chalupa má 7 dvoulůžkových pokojů, 1 třílůžkový a 1 čtyřlůžkový pokoj. Více informací na mobilu: 602 207 423 Ing. Vladimír Kubeš.

Hora Matky Boží

Navštivte nejvýznamnější barokní památku Králického regionu - Horu Matky Boží, která byla vybudována díky královéhradeckému biskupovi Tobiáši Janovi Beckerovi v letech 1696 až 1700. Jde o barokní poutní kostel. Je to trojlodní bazilika se dvěmi čtyřbokými věžemi v průčelí. Roku 1701 až 1704 byl postaven čtyřkřídlý ambit. 

EET informace: podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Povinnost k EET v této provozovně platí: od 1. prosince 2016 pro ubytovací služby.

Zajímavosti

Akce

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?